SG Roach Lipster
Kiedy, jak właśnie nie teraz, jest najlepszy czas na zapolowanie na upragnionego, grubego drapieżnika? Czym zaskoczyć ryby? Na co łowić? To odwieczne pytanie pojawia się w naszych głowach w każdym sezonie. Dostępność przynęt jest przecież szeroka. Dz...

Świder do lodu TONARWiarygodna ocena świdra do lodu jest trudną sprawą, bowiem, aby uzyskać rzetelną opinię, należy mocno nim popracować przez co najmniej jeden sezon. My testowi poddaliśmy bardzo rzadko spotykany na wędkarskim rynku wyrób. Oryginalny, syberyjski świder TONAR, to produkt, który jest chyba najczęściej podrabianym towarem w swojej kategorii. Niestety wiele jego kopii to bardzo nieudolne podróbki, które wystarczą nam jedynie na kilka dziur w lodzie. My będziemy przyglądać się pierwowzorowi. Sprawdzimy czy rzeczywiście jest taki doskonały


Charakterystyka ogólna

Świder to towar, który prawdopodobnie kupowali będziemy najwyżej dwa razy w trakcie naszej wędkarskiej przygody. Oczywiście jest to uzależnione od ilości wywierconych przerębli oraz sposobu konserwacji świdra. Tonar to produkt trudno dostępny na polskim rynku, ale jak zapewniają jego użytkownicy, wart jest ceny oraz starań przy jego poszukiwaniu.

Jakość wykonania
W każdym elemencie widać siermiężną, rosyjską produkcję. Nie ma tu dbałości o szczegóły. Nierówno odlany plastik rączek i niedokładnie wypolerowany rant ślimaka, to pierwsze aspekty, które rzucają się w oczy podczas testowania świdra. Jednak samo serce produktu, czyli schodkowe noże, wykonane jest wzorowo. Ostrza osadzone są stożkowo do środka, co wskazuje na wschodnią produkcję. Ślimak malowany jest farbą proszkową, co ma znaczenie przy wielosezonowym stosowaniu. Świder jest mocny, bardzo trwały i dość ciężki (2,8kg).
świder Tonar
Plastikowa rączka chroni dłonie przed kontaktem z zimnym trzonkiem świdra

świder Tonar
Charakterystyczne osadzenie ostrzy 

świder Tonar

świder Tonar
Cena
Tu pojawia się największy problem. Testowane przez nas świdry to produkty mocno poszukiwane i bardzo ciężko dostępne. Cena z jaką najczęściej się spotkamy, będzie oscylowała w granicach 175-200 zł.

Praca
Troszkę zniechęceni gabarytami i wagą świdra, zabraliśmy się do tego, co w tym produkcie najważniejsze, czyli wiercenia. W tym miejscu zostaliśmy zaskoczeni. Z niewiarygodną łatwością przedzieraliśmy się przez jednolity lód o grubości od 10 do 20 cm. Równie łatwo szło nam z lodem pokruszonym i powierconym wcześniej. Tonar wierci rewelacyjnie.
świder TonarOgólne wrażenie

Potwierdzamy opinie zagorzałych wielbicieli syberyjskich świdrów. Rosyjski świder marki TONAR to ciekawa propozycja dla amatorów podlodowego łowienia. Wykonany jest dość niechlujnie, jednak jego największą zaletą jest łatwość, z jaką przedziera się przez lód. Zwrócić należy jednak uwagę, że noże w świdrach Tonar nie należą do elementów długowiecznych. Warto jest wraz z zakupem nowego świdra dokupić od razu zapasowy komplet noży. Ten fakt znacznie obniża ocenę końcową świdra.


świder Tonar

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

- jakość / wykonanie – 7
- cena – 8
- praca – 8
- ogólne wrażenie – 8

Średnio: 7,7

Zalety Wady 
- łatwość wiercenia otworów w lodzie, - dostępność na polskim rynku, 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,  
 7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Testy sprztu wdkarskiegowedki,kolowrotki,przynety,zylki,opinie,komentarze

Komentarze (8)

Świetny świder w tej cenie i wcale nie taki trudny do zakupienia. Ja swój kupiłem z zapasowym kompletem noży za około 170zł.Śmiem twierdzić że jakością i funkcjonalnością bije na głowę podobne świdry polskie czy chińskie.Jeśli chodzi o luzujące się śruby mocujące noże wystarczy je wkręcić na taśmie teflonowej do połączeń hydraulicznych i problem z głowy.
kolor , sobota 23 luty 2013, godz. 17:53
alternatywa dla drogiej szwedzkiej mory
Paweł , wtorek 15 styczeń 2013, godz. 12:51
Nic się nie kruszy, chyba że zamiast kręcić stuka się jak pierzchnią. Za te pieniądze nic lepszego nie ma.
Mariusz , sobota 08 grudzień 2012, godz. 00:29
wszystko pięknie oprócz kruszących się noży
Marek , piątek 07 grudzień 2012, godz. 19:14
SUPER I JAKOSC WYKONANIA BEZ ZARZUTU
misiek , niedziela 05 luty 2012, godz. 15:44
Wszystko super tylko jak ustrzec się od niechlujnej kopi po czym poznać ze to podróba pewnie jest coś charkaterystcznego w orginale
Łukasz , niedziela 25 grudzień 2011, godz. 16:08
Naprawdę polecam, wierci jak w maśle, dał sobie rade nawet z lodem o grubości 70 cm.
Damian , niedziela 09 październik 2011, godz. 17:15
Wpis został usunięty. Proszę zapoznać się z regulaminem. Zapraszamy do skorzystania z usług reklamowych na Fishing-Test.pl

Administrator FT
Piotr , sobota 23 lipiec 2011, godz. 13:06

Napisz Komentarz

mniejsze | wieksze

busy
Google+